.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGOOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   31 NIEDZIELA ZWYKŁA

   ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

30.10.2016

 

 

1. Przeżywamy 31 Niedzielę zwykłą, a zarazem UroczystośćRocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 700, 900, 1100 i po południu o godz.1500 z  nabożeństwem różańcowym. Modlimy się dzisiaj za wszystkich fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszego Kościoła.

 

2. W poniedziałek Msza św. będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1600 a po niej ostatnie nabożeństwo różańcowe.

 

3. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze św. będą w porządku niedzielnym. Zaś po południuo godz.1400 w kościele odprawione zostaną Nieszpory żałobne z okolicznościowym kazaniem; następnie wyczytani zostaną parafianie, których w tym roku Bóg powołał do wieczności. Poświęcimy także znicze, które zaniesiemy na ich groby i w procesji przejdziemy na cmentarz, aby tam odmówić okolicznościowe modlitwy i różaniec. Do udziału w procesji zapraszamy: ministrantów, lektorów i DSM. Po skończonych modlitwach na cmentarzu będzie w kościele odprawiona Msza św. dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć do południa.

 

4. Jak każdego roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie prowadzona kwesta na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Do południa alumn będzie zbierał ofiary przed kościołem,  zaś od godz. 1300na starej części cmentarza na przeciw kaplicy. Prosimy o ofiary na ten cel.

 

5. W dniach od 1 – 8 listopada  można zyskiwać odpust zupełny jeden raz dziennie, dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej pod zwykłymi warunkami: będąc w stanie łaski uświęcającej, wyrzekając sie przywiązania do grzechu nawet kekkiego, przyjmując Komunię Świętą, nawiedzając cmentarz lub kościół i odmawiając następujące modlitwy: "Ojcze nasz", "Wierzę w Boga" i dowolną modlitwę w intencjach, które poleca nam Ojciec Św. np."Zdrowaś Maryjo".

 

6. W środę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 700 ,  900 i  południu o godz. 1600. Po Mszy św. wieczornej będzie pierwszy różaniec z wypominkami. W tym dniu kapłani mogą odprawić po trzy Msze św. w wyznaczonych intencjach.

 

7. We czwartek Msza św. będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1600 a po niej różaniec z wypominkami.   

 

8. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Tradycyjnie spowiedź przed I piątkiem będzie we czwartek od godz. 1430. Do pomocy przyjedzie Ksiądz Proboszcz z Bukowca.

 

9. W pierwszy piątek, Msza św. wotywna o Najśw. Sercu Pana Jezusa będzie o godz. 700 i po południu o godz. 1600, a po niej różaniec z wypominkami. Spowiadać będziemy godzinę przed każdą Mszą św. Do chorych Ks. Proboszcz  pojedzie od godz. 800, zaś Ks. Katecheta od godz. 1045 .

 

10. W pierwszą sobotę, Msza św. wotywna o Niepok. Sercu NMP. będzie o godz. 700 i po południu o godz. 1600 , a po niej różaniec z wypominkami.

 

11. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

üw piątek - Wspomn. Św. Karola Boromeusza , biskupa.

 

12. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. do południa adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po południowej Mszy św. różaniec z wypominkami.

 

 

üSpotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów w poniedziałek o godz. 900.

üSpotkanie młodzieży i scholi w poniedziałek o godz. 1700/ po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym/