.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGOOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.10.2016

 

 

 

1. Przeżywamy 30 Niedzielę zwykłą, która w Kościele w Polsce obchodzona jest jako Niedziela misyjna. Rozpoczyna ona tradycyjnie Tydzień misyjny w Kościele. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 700, 900 , 1100 i po południu o godz. 1500 z nabożeństwem różańcowym. W miejsce kazania odczytywany jest List pasterski Episkopatu Polski w sprawie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na misyjny fundusz papieski. Z racji niedzieli misyjnej, po Mszy św. popołudniowej i nabożeństwie różańcowym zapraszamy parafian do obejrzenia w kościele filmu pt. „Molokai - wyspa przeklęta”. Na wszystkich Mszach św. dzisiaj, dokonujemy także liczenia wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

 

2. W ciągu całego tygodnia Msza św. będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1700 z nabożeństwem różańcowym. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

- we wtorek - Wspomn. Św. Jana Pawła II, papieża

- w piątek - Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów

 

4. Dobiegły końca w naszej parafii Misje Święte. Składamy serdeczne podziękowanie  wszystkim za liczny udział, świadectwo wiary i zaangażowanie, zwłaszcza podczas Mszy św. odpustowej [na zakończenie tego świętego czasu]. Mocno ufamy, że rozpaliły one naszą wiarę, dodały nadziei i umocniły głęboką miłość do Boga i bliźnich.

 

 

5. Zbliża się miesiąc listopad w szczególny sposób poświęcony naszym bliskim zmarłym. Bardzo prosimy o uporządkowanie grobów i terenu wokół grobów.

 

6. Przypominamy, że z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu na zimowy. Przesuwamy wskazówki zegara o 1 godz. do tyłu.

 

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Porządek Mszy św. będzie jak w każda niedzielę.

 

- Spotkanie aspirantów w poniedziałek o godz. 1600.

- Spotkanie młodzieży i scholi we czwartek po nabożeństwie różańcowym.

- Spotkanie ministrantów, lektorów i DSM w sobotę o godz. 900.