.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

 

 

LOGOOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - MISJE ŚWIETE

 

16.10.2016

 

 

 

  

1. Przeżywamy 29 Niedzielę zwykłą, a w naszej parafialnej wspólnocie Misje Święte, które prowadzi ks. Władysław Pasiut ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, a którego serdecznie witamy wśród nas i polecamy naszej modlitwie. Nie zmarnujmy tego wyjątkowego czasu łaski Bożej. Niech to będzie czasu porządkowania swojego życia i powrotu do Boga. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 700  i 900  z nauką ogólną; 1100 z nauką dla dzieci. Zaś po południu o godz. 1430 będzie nabożeństwo różańcowe i po nim o godz. 1500 Msza św. z nauką ogólną. Natomiast po Mszy św. popołudniowej będzie jeszcze nauka stanowa dla młodzieży.

 

2. Msze św. w tym tygodniu z naukami Misyjnymi, będą według programu zamieszczonego w folderach, a który będzie przypominany na bieżąco przez Ks. Misjonarza. Program Misji jest umieszczony również w gablocie oraz na internetowej stronie naszej parafii. 

 

3. We czwartek będzie Dzień spowiedzi Misyjnej. Msza św. z nauką ogólnąbędzie rano o godz. 800. Po Mszy św. od godz. 900 rozpocznie się spowiedź, która będzie trwać do godz. 1700 /z przerwami 1030 1100, 1200 1400, 1530 1600/. Po południu o godz. 1400 będzie nauka dla dzieci i młodzieży /jako przygotowanie do spowiedzi/, zaś o godz. 1630  będzie nabożeństwo różańcowe i po nim o godz. 1700 Msza św. z nauka ogólną. Do pomocy w spowiedzi przyjadą księża z dekanatu. Tak sobie rozplanujmy w tym dniu zajęcia, aby każdy znalazł czas na sakramentalne pojednanie się z Bogiem.

 

4. W sobotę będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci św. Jana Kantego. W tym dniu zakończymy Misje Święte.  Msze św. będą o godz. 800 z nauką ogólną, 1100 - Uroczysta Suma odpustowa na zakończenie Misji i po południu o godz. 1500 z nabożeństwem różańcowym. Zapraszamy na sumę odpustową wszystkich parafian, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, LSO i  DSM. Prosimy o przygotowanie feretronów i baldachimu. Do niesienia feretronów zapraszamy Panie, młodzież i DSM, zaś Panów do niesienia baldachimu.

  

5. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 

- w  poniedziałek - Wspomn. Św. Ignace Antiocheńskiego, bpa i męcz.

 

- we wtorek  - Święto. Św. Łukasza, Ewangelisty.

 

- we czwartek - Wspomn. Św. Jana Kantego, prezb.

 

- w piątek - Wspomn. Bł. Jakuba Strzęmię, bpa.

 

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielą misyjną, która otwiera tradycyjnie Tydzień misyjny w Kościele. Porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę. W miejsce kazania będzie odczytywany List pasterski Episkopatu Polski w sprawie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misyjny fundusz papieski. Z racji niedzieli misyjnej, po Mszy św. popołudniowej i nabożeństwie różańcowym, zapraszamy parafian, młodzież do obejrzenia w kościele filmu pt. " Molokai  - wyspa przeklęta”, który opowiada o prawdziwych losach Ojca Damiana - belgijskiego księdza, który ryzykował swoje życie by móc poświęcić się kolonii trędowatych.

 

- Próba scholi z p. Organistą przed odpustem będzie we czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 1800.