.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU
29.11.2020

1.     Rozpoczynamy Adwent. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i po południu o godz. 15:00 i różaniec z wypominkami. Zamiast homilii będzie odczytany List ks. Biskupa Ordynariusza.2.    W ciągu tygodnia:
Øod poniedziałku do soboty – Msza święta „Roratnia” o Najświętszej Maryi Pannie będzie rano o godz. 7:00,
Øw poniedziałek, środę i piątek – Msza święta będzie również po południu o godz. 16:00,
Øw środęNowenna do MB Nieustającej Pomocy.3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiadać będziemy przez cały tydzień, pół godziny przed Mszą świętą.4.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
Øw poniedziałek – święto św. Andrzeja, Apostoła
Øw czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Apostoła5.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać II niedzielę Adwentu. Będzie to zarazem dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona będzie na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.Po porannej Mszy świętej zostaną pobłogosławione opłatki. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki będą dostępne w zakrystii. Świece rozprowadzane będą po 6 zł, a za opłatki – ofiara według uznania.6.     Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, do dnia 27 grudnia 2020 r. nadal obowiązuje przepis, iż osoby będące w kościele winny zachować odstęp 1,5m od siebie. W budynku może przebywać jedna osoba na 15 m2 powierzchni z zasłoniętymi maseczką nosem i ustami.