.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – XV DZIEŃ PAPIESKI

09.10.2016

 

 

 

 

1. Przeżywamy 28 Niedzielę zwykłą, która w Kościele w Polsce obchodzona jest jako  XVI DZIEŃ PAPIESKI. Msze św. w dniu dzisiejszym będą o godz. 700, 900,1100 i po południu o godz. 1500 z nabożeństwem różańcowym. Dziś, zamiast kazania, czytany jest List Episkopatu Polski na XV Dzień Papieski pod hasłem:"Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia". Zaś ofiary składane do „puszek” zbierane są na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia, która prowadzi fundusz stypendialny dla pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży.

 

2. W ciągu całego tygodnia, Msza św. będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1700 z nabożeństwem różańcowym. W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 

- we czwartek - Wspomn. Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

 

- w sobotę - Wspomn. Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dokt. Kła.

 

4. Już w najbliższą sobotę na Mszy św. wieczornej o godz. 1700, rozpoczną się w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE, które poprowadzi ks. Władysław Pasiut ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Będą one trwały przez cały tydzień do soboty 22 października i zakończą się Sumą odpustową ku czci. Św. Jana Kantego. W związku z tym, nabożeństwo różańcowe w sobotę będzie przed Mszą św. o godz. 1630. Misje Święte to szczególny rodzaj takich większych rekolekcji, które przeprowadza się co 10 lat dla całej parafii celem umocnienia i odnowienia życia wiary. Zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian, aby tak ułożyć sobie różne obowiązki, aby wziąć udział w Misjach, aby nie zmarnować tego świętego czasu. Nasze Misje Parafialne wpisują się w przeżywany przez Kościół – Rok Miłosierdzia. Niech więc będą błogosławionym czasem duchowej przemiany nas i całej naszej parafii oraz szczególnego doświadczenia Bożego miłosierdzia. Szczegółowy program Misji w naszej parafii zamieszczony jest na folderach i będzie na bieżąco przypominany przez Ks. Misjonarza.

 

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 29 Niedzielę zwykłą. Na Mszy św. o godz. 700 i 900 będzie nauka ogólnaNa Mszy św. o godz. 1100 będzie nauka dla dzieci. Po południu o godz. 1430 będzie nabożeństwo różańcowe i po nim około godz. 1500 Msza św. z nauką ogólną. Zaś po Mszy św. popołudniowej będzie jeszcze nauka stanowa dla młodzieży, na którą serdecznie zapraszamy młodzież z całej parafii.

 

6. Kartki na wypominki są umieszczone na bocznym ołtarzu.

 

- Spotkanie aspirantów i ministrantów w poniedziałek o godz. 1600. 

 

- Spotkanie młodzieży /scholi/ we czwartek po nabożeństwie różańcowym. 

 

- Spotkanie lektorów w sobotę o godz. 900.