.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGOOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   32 NIEDZIELA ZWYKŁA

06.11.2016

 

 

 

 

1. Przeżywamy 32 Niedzielę zwykłą. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 700, 900, 1100 i po południu o godz. 1500, a po niej różaniec z wypominkami. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. do południa adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po pierwszej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

2. W poniedziałek  i  wtorek Msza św. będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1600, a po niej różaniec z wypominkami. Przypominamy, że do 8 listopada /do wtorku włącznie/ można zyskać odpust zupełny jeden raz dziennie, dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej pod zwykłymi warunkami.

 

3. W środę Msza św. będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1600. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy. Na Mszy św. wieczornej odbędzie się obrzęd przyjęcia nowych ministrantów.

 

4. We czwartek Msza św. będzie tylko rano o godz. 630 /koncelebrowana/. W tym dniu rozpocznie się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który zostanie on uroczyście wypowiedziany 19 listopada br, w wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, a następnego dnia we wszystkich polskich parafiach. 

 

5. W piątek 11 listopada, przypada 98. rocznica odzyskania niepodległości. Msza św. w tym dniu będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1600 za Ojczyznę, na którą zapraszamy. Z racji Narodowego Święta Niepodległości ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 

6. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

üw środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

üwe czwartek - Wspomn. Św. Leona Wielkiego, pap. i dokt. Kościoła

üw piątek - Wspomn. Św. Marcina z Tours, bpa

üw sobotę - Wspomn. Św. Jozafata, bpa.

 

7.W najbliższą sobotę i niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację kanoniczną Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Program wizytacji jest następujący:

 

Sobota  - 12 XI

ü  Godz. 630 Msza św.

ü  Godz. 1630  Powitanie ks. Biskupa

üGodz. 1700 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa. na rozpoczęcie wizytacji /a po niej spotkanie ks. Biskupa z ministrantami, lektorami, Dziewczęcą Służbą Maryjną, Grupą Młodzieży i Scholi/

Niedziela  - 13 XI

üGodz. 700 Msza św.  / a po niej ks. Biskup spotka się w kościele z Różami różańcowymi/

üGodz.  900 Msza. św. /a po niej odbędzie sięspotkanie ks. biskupa z Radą Parafialną na plebanii/

üGodz. 1100 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa na zakończenie wizytacji

üGodz. 1500 Msza św. , a po niej różaniec z wypominkami

 

8. Zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia i zakończenia wizytacji wszystkie grupy działające przy naszej parafii; dziecięce, młodzieżowe oraz wszystkich parafian. Niech nasza świątynia wypełni się naszą obecnością i wiarą.

 

9. W związku z wizytacją prosimy kilka osób do pomocy w przygotowaniu kościoła i jego otoczenia we czwartek na godz. 900.

 

10. Ks.Rektor WSD w Tarnowie Andrzej Michalik przesyła serdeczne podziękowanie wszystkim za ofiary składane do puszek w Uroczystość Wszystkich Świętych na rzecz Seminarium.

 

- Spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów w poniedziałek o  godz. 1500  i w piątek o godz. 900.

- Spotkanie DSM w piątek o godz. 900.

- Spotkanie młodzieży i scholi w poniedziałek o godz. 1700 i we czwartek o godz. 1600.

 

- W przyszłą niedziele organizowany jest wyjazd dla młodzieży z dekanatu do Krakowa na koncert w wykonaniu artystów z Polski i ze świata. Wyjazd z Lipnicy planowany jest o godz. 1400. Zapisy w poniedziałek na spotkaniu.