.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

   LOGOOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2017

 

 

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1100 i po południu o godz. 1500 . W imię Boże rozpoczynamy Nowy Rok 2017. Złóżmy dziś Matce Najświętszej wszystkie nasze dobre zamiary, prosząc Ją o nieustanną opiekę. Dziś w miejsce kazania odczytywany jest List Pasterski Biskupa Tarnowskiego w związku z setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Z racji I niedzieli miesiąca po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.  .

 

2.W ciągu tygodnia:

üw poniedziałek i środę Msza św. będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1600.

üwe wtorek i czwartek Msza śwbędzie tylko rano o godz. 630 (koncelebrowana).

 

3. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną Świętem Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele będą w porządku niedzielnym, czyli o godz. 700, 900, 1100 i po południu o godz. 1500. Po Mszy św. porannej zostaną poświęcone kadzidło i kreda, które będzie można sobie zabrać do domu. Będzie to zarazem Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego. Z tej racji składka zbierana będzie na Misje. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

4. Z racji przypadającego w Uroczystość Objawienia Pańskiego pierwszego piątku miesiąca, do chorych udamy się we czwartek: Ks. Proboszcz od godz. 800, zaś Ks. Katecheta od godz. 1400. Nie będzie dodatkowej spowiedzi, gdyż była przed samymi świętami.

 

5. W pierwszą sobotę, Msza św. wotywna o Niepokalanym  Sercu NMP. będzie o godz. 700 /koncelebrowana/.

 

6.  Porządek kolędy w tym tygodniu:

üw środę:

od godz. 1400/Ks. Katecheta/ – Lipnica W. /od P. Ślipków koło mostu do P. Stanisława Głąbia/

üwe czwartek:

od godz. 1300/Ks. Proboszcz/-Lipnica Środkowa/od P. Mroza po jednej stronie wraz z Domem Nauczyciela/

üw sobotę:

od godz. 830  /Ks. Proboszcz/ – Lipnica Środkowa /od P. Dziedzica do P. Kiełbasy/

         od godz. 830 /Ks. Katecheta/ – Jeżówki

üw niedzielę:

        od godz. 1600  /K s. Proboszcz/ – Domy /od P. Głąbiów do P. Szafrańskich/

 

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego, która kończy Okres Bożego Narodzenia. W Polsce jednak, zgodnie z tradycją, klimat świąteczno – kolędowy przedłużamy do 2 lutego, czyli święta Matki Bożej Gromnicznej. W Msze św. w tym dniu będą o stałych godzinach.  Po sumie o godz. 1200   w naszym kościele odbędą się „Jasełka” w wykonaniu LSO i DSM naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.