.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGOOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA

27.12.2015

 

 

 

 

 

1. Przeżywamy drugi dzień świąt Bożego Narodzenia - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym, czyli o godz. 700, 900, 1100  i po południu o godz.1500.Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa. Składka zbierana dzisiaj na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie. Z tej też okazji, w miejsce kazania czytany jest List Ks. Rektora.

 

2. W ciągu tygodnia:

üw poniedziałek, środę i piątek Msza św. będzie rano o godz. 630 i po południu o godz. 1600.

üwe wtorek i czwartek Msza św. będzie rano o godz. 630 /koncelebrowana/.

üw środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

3. W sobotę uroczyściepożegnamy Stary Rok. Msza św. będzie rano o godz. 630, zaś po południu o godz. 1400 będzie Msza św. dziękczynna na zakończenie Starego Roku z okolicznościowym kazaniem, podczas której podane będzie sprawozdanie z dokonań w mijającym roku w naszej parafii. Następnie przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno – błagalne.

 

 

4. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić w tygodniu:

üwe wtorek Święto Jana, Apostoła i Ewangelisty

üw środęŚwięto Świętych Młodzianków, męczenników

üw piątekŚwięto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

5. W tym tygodniu rozpoczniemy wizytację duszpasterską, zwaną Kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych parafian, aby zanieść do ich  do­mów Boże błogosławieństwo.

Program Kolędy na ten tydzień jest następujący: 

üw środę od godz. 800 /Ks. Katecheta/ - Zalesie Górne

üwe czwartek od godz. 800 /Ks. Katecheta/- Zalesie Środkowe

üw piątek od godz. 800/Ks. Katecheta/ Zalesie Dolne

 

 

6. Również w tym tygodniu domy naszej parafii odwiedzą „Kolędnicy misyjni” by prosić o modlitwę i wsparcie dla dzieł misyjnych Kościoła. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie i ofiarność na ten cel.

 

 

7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok 2017. Przeżywać będziemy w tym dniu Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Będzie to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój na świecie. Msze św. będą jak w każdą niedzielę. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. do południa będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, zaś po pierwszej Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.  Składka na tacę zbierana będzie na cele diecezjalne.

 

 

üPróba „Jasełek” dla LSO i DSM w sobotę w Stary Rok o godz.900.