Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

AKTUALNOŚCI


Różaniec Święty

Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Nabożeństwa

OFERTA

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
18.02.2018

«Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!» [Mk 1,15]

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTUPustynia - zarówno ta fizyczna, pełna pisaku, skał, pozbawiona wody, zieleni i wszelkiego życia, jak i ta duchowa, kiedy piętrzą się trudności, kiedy brak pokoju w sercu, kiedy człowiek czuje się całkowicie osamotniony - to trudne, ale zarazem fascynujące miejsce.


               Trudność pustyni jest zrozumiała, ale co do fascynacji pustynią nasuwa się pytanie: dlaczego? Dlaczego pustynia jest fascynująca?

               Wytłumaczenie jest bardzo proste. Pustynia ukazuje człowiekowi prawdę, całą prawdę i tylko prawdę. Pustynia pozwala uświadomić sobie, że czegoś ci brakuje, a co za tym idzie jak bardzo to jest ważne, czasami nawet niezbędne do życia.

               Podczas całego życia najmocniej dotykają każdego z nas ograniczenia związane z ciałem. One potrząsają i przemawiają do nas najmocniej. Brak snu, żywności czy bark zdrowia. Na równi z potrzebami cielesnymi, albo i jeszcze bardziej, uderzają w nas potrzeby duchowe np. brak życzliwości czy innej satysfakcjonującej relacji z drugim człowiekiem.

               Pustynia jest również miejscem wyciszenia. Liturgia Słowa ukazuje nam dziś Jezusa, który za natchnieniem Ducha Świętego wychodzi na pustynię. Ewangelia ukazuje nam poprzez to, jakże ważna jest dla człowieka chwila wyciszenia, wyrwania się z codzienności, z szumu, z bełkotu świata. Każdy z nas, potrzebuje takiego momentu, aby móc z innej strony spojrzeć na swoje życie. Potrzebujemy również takiego momentu, aby spotkać się z Bogiem na modlitwie, sam na sam.

               Pustynia jest również miejscem próby duchowej i fizycznej. Każdy człowiek doświadcza kuszenia złego. Każdy człowiek odczuwa, jak potężne jest zło. Tego uczucia doświadczył również nasz Zbawiciel. Dzięki próbie pustyni poznał poczucie osamotnienia, trud przetrwania i moc złego. Przez cały czas swojej próby pozostał jednak nieugięty. Udało mu się to tylko dzięki temu, że trwał na modlitwie.

               Kiedy Jan Chrzciciel został uwięziony Jezus się nie przestraszył. Powrócił, aby rozpocząć swoją Misję. Zaczął głosić Ewangelię. Dostrzegasz jakże łatwo jest ulec lękowi, w momentach, kiedy doświadczasz różnych przeciwności losu? Jakże ważne jest, aby właśnie w tych trudnych momentach zawierzać się Bogu i dawać świadectwo prawdzie. On nam w tym pomoże. Musimy tylko wyrazić naszą wolę.

               Wkroczyliśmy niedawno w okres Wielkiego Postu. Wielki Post jest czasem, w którym jesteśmy zaproszeni, aby częściej pozwolić sobie na oderwanie od zgiełku świata. Uczyńmy to do czego dostaliśmy zaproszenie, oderwijmy się od naszego codziennego życia, przeznaczmy czas naszego "oderwania" na refleksję nad swoim życiem, jak również na spotkanie się z Bogiem sam na sam.

               Na zakończenie przypomnij sobie kiedy ostatni raz pozwoliłeś Duchowi Świętemu, aby wyprowadził cię na pustynię? Poproś Go, aby nauczył cię karmić się Bożym Słowem, które jedynie daje życie. Nawet na pustyni. Pozwól Bogu, niech prowadzi cię przez życie, a ty idź na Nim Jego ścieżką, która nie zawsze będzie łatwa, ale doprowadzi cię do upragnionego celu.

OSTATNIE WPISY


 • XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  piątek, 21, wrzesień 2018 15:55
 • XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  czwartek, 13, wrzesień 2018 22:44
 • XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  czwartek, 06, wrzesień 2018 17:34
 • PODZIĘKOWANIE 2018

  środa, 05, wrzesień 2018 20:26
 • XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  czwartek, 30, sierpień 2018 22:27
 • NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ 2018

  czwartek, 23, sierpień 2018 13:10
 • XX NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  sobota, 18, sierpień 2018 16:56
 • TRAGICZNY WYPADEK W ŁĘCE 2018

  poniedziałek, 13, sierpień 2018 08:50
 • XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  piątek, 03, sierpień 2018 12:56
 • XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  czwartek, 02, sierpień 2018 11:59
 • XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  sobota, 28, lipiec 2018 17:38
 • XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  sobota, 21, lipiec 2018 20:17