.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 NIEDZIELA ZWYKŁA
29.10.2023





1.     Przeżywamy uroczystość Poświęcenia Kościoła Parafialnego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i po południu o godz. 15:00 z nabożeństwem różańcowym.


2.     W ciągu tygodnia:
Øw poniedziałek i wtorek – Msza Świętabędzie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 16:00 (po zmianie czasu) z nabożeństwem różańcowym.


3.     W środę będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych.Do południa Msze Święte będą w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 14:00 będą Nieszpory żałobne z okolicznościowym kazaniem. Wspomnimy zmarłych, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Poświęcimy znicze na ich groby, a następnie udamy się w uroczystej procesji na cmentarz, gdzie odmówimy różaniec za zmarłych. Po zakończeniu obrzędów na cmentarzu, będzie popołudniowa Msza Święta w kościele. Jak co roku w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie prowadzona kwesta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do południa ofiary będą zbierane przed głównym wejściem do kościoła, a od godz. 13:00 kwesta będzie prowadzona na starej części cmentarza, naprzeciw kaplicy. Prosimy o ofiary na ten cel.


4.     W czwartek będziemy obchodzić wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).Msze święte będą o godz. 6:30, 8:00 i po południu o godz. 16:00, a po Mszy różaniec z wypominkami.


5.     W pierwszy piątek Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będzie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 16:00, a po Mszy różaniec z wypominkami. Spowiadać będziemy pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Do chorych pojedzie Ksiądz Proboszcz od godz. 10:00, po zajęciach w szkole. Prosimy chorych zapisywać w zakrystii.


6.     W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP będzie rano o godz. 6:30 i Różaniec fatimski. Po południu Msza Święta będzie o godz. 16:00 i różaniec z wypominkami.


7.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
Øw sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa


8.     Przypominamy, iż w dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust zupełny, jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, pod zwykłymi warunkami. Trzeba nawiedzić cmentarz lub kościół, po Komunii św. wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, oraz odmówić przepisane modlitwy –„Ojcze nasz”, Wierzę w Boga” i w intencjach Ojca św. „Zdrowaś Maryjo”.


ØPrzypominamy, że w zakrystii, można jeszcze nabyć Kalendarze Rolniczenaścienne kalendarze z wieńcami dożynkowymi.