.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
31 NIEDZIELA ZWYKŁA
31.10.2021

1.     Przeżywamy dzisiaj uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i po południu o godz. 15:00 z ostatnim nabożeństwem różańcowym.2.     W poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych.Do południa Msze Święte będą w porządku niedzielnym, zaś po południu o godz. 14:00 zostaną odprawione Nieszpory żałobne z okolicznościowym kazaniem. Wspomnimy zmarłych, którzy w tym roku odeszli do wieczności. Poświęcimy znicze na ich groby, a następnie udamy się w uroczystej procesji na cmentarz, by odmówić różaniec za zmarłych. Po zakończeniu obrzędów na cmentarzu, zostanie odprawiona Msza Święta w kościele. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie prowadzona kwesta na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do południa ofiary będą zbierane przed głównym wejściem do kościoła, a od godz. 13:00 kwesta będzie prowadzona na starej części cmentarza, naprzeciwko kaplicy. Prosimy o ofiary na ten cel.3.    We wtorek będziemy obchodzić Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny).Msze święte będą o godz. 6:30, 8:00 i po południu o godz. 16:00, a po Mszy różaniec z wypominkami.4.    W ciągu tygodnia:
Øod środy do soboty – Msza Święta będzie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 16:00, a po Mszy różaniec z wypominkami.5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do chorych w pierwszy piątek miesiąca pojedzie Ksiądz Proboszcz od godz. 10:00, po zajęciach w szkole. Prosimy chorych zapisywać w zakrystii!!6.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
Ø  w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa7.     Przypominamy, iż w dniach od 1 do 8 listopada można zyskiwać odpust zupełny, jeden raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej, pod zwykłymi warunkami. Trzeba nawiedzić cmentarz lub kościół, po Komunii św. wyrzec się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, oraz odmówić przepisane modlitwy –„Ojcze nasz”, Wierzę w Boga” i w intencjach Ojca św. „Zdrowaś Maryjo”.ØW zakrystii są jeszcze dostępne Kalendarze Rolnicze w cenie 23 zł oraz Kalendarze ścienne z wieńcami żniwnymi w cenie 6 zł.