.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21.03.2021

1.     Przeżywamy 5 niedzielę Wielkiego Postu. Msze Święte do południa będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00. Po południu o godz. 14:00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta.2.    W ciągu tygodnia:
Øw poniedziałek – Msza Święta będzie tylko rano o godz. 6:30,
Ø
w środę – Msza Święta będzie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 16:00,
Øwe wtorek, czwartek i sobotę – Msza Święta będzie rano o godz. 6:30.3.     W piątek Msza Święta będzie rano o godz. 6:30. Po południu, o godz. 16:00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Msza Święta.
Młodzież z naszej parafii poprowadzi Drogę Krzyżową o godz. 18:00, na którą serdecznie zaprasza.4.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
Øw środę – Dzień Misjonarzy Męczenników
Øw czwartek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to zarazem Dzień Świętości Życia
Øw piątek – Dzień modlitw za więźniów5.     Przypominamy, że z soboty na niedzielę będzie zmiana czasu na letni. Przesuniemy wskazówki zegara o jedną godzinę do przodu.6.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową – pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Z racji obostrzeń związanych z pandemią, nie będzie procesji z palmami. Palmy zostaną poświęcone w kościele. Do południa porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 14:00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta. Składka na tacę przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.7.     Przypominamy, iż w zakrystii można nabyć paschaliki wielkanocne.