.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA
14.02.2021

1.      Przeżywamy 6 niedzielę zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Msze Święte do południa będą o godz. 7:00, 9:00, 11:00. Po południu o godz. 15:00 będą Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Msza Święta.2.      Dziś trzecia – ostatnia niedziela nabożeństwa 40-godzinnego.
Po Mszy świętej:
Ø  o godz. 7:00 adorować będą dorośli,
Ø  o godz. 9:00 – młodzież,
Ø  o godz. 11:00 – dzieci szkolne.
Adoracja trwać będzie do godz. 15:00. Za pobożne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu w celu adoracji przez przynajmniej pół godziny można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Tak rozplanujmy sobie czas, aby w kościele zawsze były osoby adorujące.3.     W ciągu tygodnia:
Ø  w poniedziałek – Msza Święta będzie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 16:00 (wracamy do Mszy Świętej porannej o godz. 6:30, gdyż ks. Katecheta rozpoczyna naukę w szkole),
Ø  we wtorek, czwartek i sobotę – Msza Święta będzie rano o godz. 6:30.4.      W Środę Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czterdziestodniowej pokuty oraz czas Komunii świętej wielkanocnej. Zewnętrznym znakiem nawrócenia i wejścia na drogę pokuty będzie symboliczne posypanie głów popiołem. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 6:30, 9:00 i po południu o godz. 16:00. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele charytatywne, jako jałmużna postna. Przypominamy, iż w tym dniu obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta), który obowiązuje osoby od 18 do 60 roku życia.5.      W piątek Msza Święta będzie rano o godz. 6:30. Po południu, o godz. 16:00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Msza Święta.6.      W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Niedzielę Wielkiego Postu. Do południa porządek Mszy Świętych będzie jak w każdą niedzielę. Po południu o godz. 14:00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta. Składka na tacę przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.Ø  Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w piątkowej Drodze Krzyżowej, zachęcamy do wzięcia udziału w niedzielnej Drodze Krzyżowej śpiewanej, po Mszy Świętej o godz. 9:00.