.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA ZWYKŁA
31.01.2021

1.     Przeżywamy 4 niedzielę zwykłą, a zarazem kolejną Niedzielę synodalną. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i po południu o godz. 15:00.2.     Dziś rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne.
Po Mszy świętej:
Øo godz. 7:00 adorować będą dorośli,
Øo godz. 9:00 – młodzież,
Øo godz. 11:00 – dzieci szkolne.
Adoracja trwać będzie do godz. 15:00 i zakończy się Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i Mszą Świętą. Nabożeństwo będzie trwać przez trzy kolejne niedziele. Tak rozplanujmy sobie czas, aby w kościele zawsze były osoby adorujące. Pamiętajmy o zachowaniu przepisanego dystansu, dezynfekcji dłoni
i zasłanianiu nosa i ust maseczką.
3.    W ciągu tygodnia:
Øw poniedziałek, środę i piątek – Msza Święta będzie rano o godz. 7:00 i po południu o godz. 16:00,
Øw czwartek i sobotę – Msza Święta będzie rano o godz. 7:00,
Øw środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.4.     We wtorek będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) . Msze Święte będą o godz. 7:00, 9:00 i po południu o godz. 16:00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie gromnic. Prosimy tak zabezpieczyć świece, aby nie zalewać parafiną ławek i posadzki.
W tym dniu przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka na tacę przeznaczona będzie na utrzymanie klasztorów klauzulowych.5.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiadać będziemy przez cały tydzień, pół godziny przed Mszą Świętą.6.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
Øw piątek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
Øw sobotę – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników