.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ
7.06.2020

1.     Przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i po południu o godz. 15:00 z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.2.     W ciągu tygodnia:
Ø  w poniedziałek, środę – Msza święta będzie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 18:00,
Ø  we wtorek – Msza święta będzie rano o godz. 6:30,
Ø  w piątek i sobotę – Msza święta będzie rano o godz. 6:30 i po południu o godz. 18:00 z procesją,
Ø  w środęNowenna do MB Nieustającej Pomocy.3.     W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu będą w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 będzie procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w obecność Jezusa Eucharystycznego. Jak każdego roku, tak i teraz prosimy poszczególne rejony parafii o przygotowanie ołtarzy, feretronów i baldachimu do procesji. Zachęcamy do udziału w procesji zarówno w samą uroczystość, jak i w pozostałe dni oktawy Bożego Ciała, pamiętając o tym, że z racji pandemii w procesji może uczestniczyć maksimum 150 osób, w maseczkach, zachowując przepisane odstępy. Składka zbierana na tacę w Boże Ciało przeznaczona będzie na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.4.     W liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
Ø  w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej
Ø  w piątek – wspomnienie bł. Romana Sitki kapłana i Towarzyszy, męczenników
Ø  w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła5.     W przyszłą niedzielę na dodatkowej Mszy świętej o godz. 13:00 po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przystąpi 17-ro dzieci. Spowiedź przed I Komunią świętą będzie w sobotę od godz. 9:00. Do pomocy przyjadą księża z sąsiednich parafii.6.     W poniedziałek w naszej parafii będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 6:30 i potrwa do godz. 18:00. Zakończy się nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą świętą. Tak rozplanujmy sobie w tym tygodniu prace gospodarskie, aby znaleźć czas na osobistą i wspólnotową modlitwę przed Jezusem Eucharystycznym.