.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
6 NIEDZIELA ZWYKŁA
11.02.2018

1. Przeżywamy 6 Niedzielę Zwykłą, a zarazem Światowy Dzień Chorego. Modlimy się w szczególności za chorych oraz za tych, którzy śpieszą im z pomocą. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 900, 1100 i po południu o godz. 1500. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.2. Dziś ostatnia Niedziela 40 – Godzinnego Nabożeństwa. Po każdej Mszy Świętej będzie wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu, a potem:
Ø  Po Mszy Świętej porannej adorować będą kobiety i mężczyźni
Ø  Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 – młodzież
Ø  Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 – dzieci szkolne
Adoracja trwać będzie do godziny 15:00 i zakończy się Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i Mszą Świętą.
Tak rozplanujmy sobie czas, aby zawsze były w kościele osoby adorujące, prowadzące wspólne modlitwy i śpiewy oraz osoby modlące się indywidualnie.3. W ciągu tygodnia:
Ø  w poniedziałek – Msza św. będzie rano o godzinie 630 i popołudniu o godz. 1600.
Ø  we wtorek, czwartek i sobotę – Msza św. będzie rano o godzinie 630 [koncelebrowana].
Ø  w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.4. W Środę Popielcową rozpoczynamy OKRES WIELKIEGO POSTU, czyli czterdziestodniowej pokuty oraz tradycyjny czas Komunii Św. wielkanocnej. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia będzie posypanie głów popiołem.
Msze Święte w tym dniu będą o godz. 700, 900 i po południu o godz. 1600. Składka na tacę przeznaczona będzie na cele charytatywne.
Przypominamy, iż w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta), obejmujący osoby od 18 do 60 roku życia.5. W piątek o godz. 16:00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa dla wszystkich, a po niej Msza Święta.6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać I Niedzielę Wielkiego Postu . Do południa porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę, zaś po południu o godz. 14:00 będą odprawione Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Święta. Składka na tacę przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Prosimy o ofiary na ten cel.7. Zachęcamy tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn uczestniczyć w piątkowej w Drodze Krzyżowej, aby wzięli udział w niedzielnej Drodze Krzyżowej śpiewanej po Mszy Świętej o godz. 9:00.8. Zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza dzieci, młodzież, Liturgiczną Służbę Ołtarza i DSM do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.