.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

LOGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ADWENTU
17.12.2017

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu zwaną  „Gaudete” – „radujcie się”. Msze Święte w naszym kościele o godz. 700, 900, 1100 i po południu o godz. 1500.2. W ciągu tygodnia:
Ø Msze Święte „Roratnie” o Najświętszej Maryi Pannie będą o godz. 630.
Ø w poniedziałek i piątek – Msza św. będzie również popołudniu o godzinie 1600.3. W tym tygodniu, w środę, w naszej parafii będzie spowiedź Adwentowa. Spowiadać będziemy od godz. 1000 do 1200 oraz od 1430 do 1700, z tym, że od 1500 do 1530 będzie przerwa. Spowiedź zakończy się Mszą Świętą i Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godzinie 1700. Do pomocy przyjadą księża z sąsiednich parafii. Tak rozplanujmy sobie dzień, aby móc skorzystać z tego Sakramentu.4.  Do chorych, których nie odwiedziliśmy w pierwszy piątek, pojedziemy:
Øks. Proboszcz — w poniedziałek od godz. 800.
Øks. Katecheta — we wtorek, po zajęciach szkolnych, od godz. 1430.
Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji, w tym dniu wyjątkowo, BĘDĄ TYLKO DWIE MSZE ŚWIĘTE DO POŁUDNIA – o godz. 700 i 900. Natomiast wieczorną porą przeżywać będziemy Wieczerzę Wigilijną. Zgodnie z tradycją zasiądziemy do wspólnego posiłku. Niech to będzie szczególny wieczór. Niech zapanuje wśród nas pokój, radość i przebaczenie. Pojednani w sakramencie pokuty z Bogiem i bliźnimi, darujmy sobie wszelkie urazy i spory rodzinne i sąsiedzkie. Zadbajmy o chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej, zachowując tradycyjnie postny charakter Wigilii. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Zbawiciela, łamanie opłatkiem i śpiew kolęd w oczekiwaniu na Pasterkę. Nie zapomnijmy o osobach samotnych, starszych; zaprośmy ich do wigilijnego stołu lub odwiedźmy ich z opłatkiem i kolędą.6. W noc Bożego Narodzenia, z niedzieli na poniedziałek o godz. 2400 (o północy) zostanie odprawiona „Pasterka”, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Przed Mszą św. od godz. 2300, kolędować będzie tradycyjnie zespół „Lipniczanie” pod kierownictwem Pani Marii Jaworeckiej. Składka zbierana na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.7. W poniedziałek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Św. w tym dniu będą tylko do południa o godz. 700, 900, 1100. Nie będzie Mszy św. po południowej o godz. 1500.8. We wtorek – drugi dzień świąt – będziemy obchodzić Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze Św. będą w porządku niedzielnym, tj. o godz. 700, 900 i 1100 oraz po południu o godz.1500. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa. Składka zbierana będzie na Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Z tej okazji będzie odczytany List Ks. Rektora.Ø Przypominamy, iż w zakrystii można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Caritas”.