Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

AKTUALNOŚCI


Różaniec Święty

Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym.

Nabożeństwa

OFERTA

2 NIEDZIELA ADWENTU
9.12.2018

«Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!» [Łk 3,4b]

2 NIEDZIELA ADWENTUPrzygotujecie drogę dla Pana, prostujcie dla Niego ścieżki - nie bez powodu w czasie Adwentu słyszysz to wołanie. On idzie ku tobie, kroczy i zmierza w Twoim kierunku. Co zrobisz kiedy przyjdzie? Jak spojrzysz Mu w oczy? Będziesz miał na tyle odwagi, czy może jest coś, co sprawi, że spuścisz głowę ku ziemi?

         Teraz jest czas upragniony, teraz jest czas zbawienia, teraz i zawsze, aż do dnia Sądu Ostatecznego. To jest twój czas, dar od Boga dla Ciebie. W jaki sposób go wykorzystasz? Hulanki, zabawy, swawole? A może modlitwa, życie zgodne z zasadami moralnymi i zaufanie do Boga? Jaką miarą teraz zmierzysz, taką ci potem odpłacą. Obyś potem nie był zaskoczony.

         Co wybierzesz? Drogi są dwie. Albo Bóg i w następstwie życie wieczne w radości nieba, albo rozpusta i ognisty kocioł ze smołą. Myślałeś nad tym? Nie? Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, jak i po co żyjesz. Jak wygląda to życie? Czy żyjesz w głębokiej wierze i zaufaniu do Boga, potwierdzając to swoją postawą i zachowaniem? A może jesteś po środku: Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek? Trochę tu, trochę tam i jakoś się popchnie do przodu? A może jeszcze inaczej? Rozpusta, pycha, nieumiarkowanie, zazdrość, chciwość, gniew, lenistwo i byle dalej od Boga? Jak jest?

         Pamiętaj! Wszystko co zrobisz wróci do ciebie. Twój wybór odbije się na tobie! I wtedy zobaczysz czy było warto. Może dostąpisz radości nieba. Może przyjdzie ci odpokutować w czyśćcu. Przekonasz się. Jednak jeśli pozostaniesz w zatwardziałości serca kara cię nie ominie. Bóg jest dobry, zawsze i wszędzie, pragnie każdego przygarnąć do siebie, ale nie zrobi nic na siłę. Nie po to dał człowiekowi wolną wolę. Jeśli twoje serce pozostanie twarde i zimne jak kamień, to niestety, ale na twoje własne życzenie diabeł zawiezie cię prosto do piekła i utopi w smole. Decyduj.

         Adwent. Czas radosnego oczekiwania. Błogosławiony czas dany ci od Boga. Jednak dostałeś nie tylko czas, ale i wskazówkę: "Przygotujecie drogę dla Pana, prostujcie dla Niego ścieżki". Odpowiedziałeś na te słowa? A może nie wiesz jak? Odpowiedź jest prosta. Poprzez rachunek sumienia i nieustanne ulepszanie siebie, zmianę postępowania, by usunąć z niego to, co nie pochodzi od Boga.

         Stań w końcu w jednym miejscu! Zatrzymaj się wśród zgiełku tego świata i przemyśl to wszystko! Pomyśl jak żyłeś do tej pory. pomyśl , jak jest teraz. Pomyśl nad swoją przyszłością. Wybierz, co chciałbyś osiągnąć po tym życiu: chwałę i radość nieba, czy jednak chcesz pojechać prosto do piekła, gdzie słychać jedynie wrzask, płacz i zgrzytanie zębów.

         To twoje życie, twój wybór i twoja radość lub cierpienie po życiu doczesnym. Nikt za Ciebie tego nie przeżyje. Wybieraj roztropnie!

Sebastian Jaworecki

OSTATNIE WPISY


 • UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 2019

  czwartek, 13, czerwiec 2019 01:56
 • ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 2019

  piątek, 07, czerwiec 2019 20:21
 • WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2019

  poniedziałek, 27, maj 2019 16:38
 • ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA ODTWORZONEGO SZTANDARU 1PSP 1 BATALIONOWI STRZELCÓW...

  niedziela, 26, maj 2019 13:41
 • VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019

  czwartek, 16, maj 2019 20:57
 • V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019

  niedziela, 28, kwiecień 2019 15:59
 • IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019

  niedziela, 28, kwiecień 2019 15:37
 • III NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019

  piątek, 26, kwiecień 2019 21:33
 • II NIEDZIELA WIELKANOCNA 2019

  piątek, 26, kwiecień 2019 20:14
 • WIELKA NIEDZIELA 2019

  poniedziałek, 15, kwiecień 2019 18:27
 • WIELKA SOBOTA 2019

  poniedziałek, 15, kwiecień 2019 18:21
 • WIELKI PIĄTEK 2019

  poniedziałek, 15, kwiecień 2019 18:15

Najświętsze Serce Jezusa