Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

AKTUALNOŚCI


Różaniec Święty

Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Nabożeństwa

OFERTA

5 NIEDZIELA ZWYKŁA
4.02.2018

«Z nastaniem wieczora (...) całe miasto zebrało się u drzwi» [Mk 1,32a.33]

5 NIEDZIELA ZWYKLADzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje nam trzy obrazy. Przedstawia nam pokornego Hioba, św. Pawła Apostoła głoszącego Ewangelię oraz Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat, aby pełnić misję zbawczą.               Czytane dziś pierwsze czytanie ukazuje nam postać Hioba, który stracił wszystko, a i tak pozostał wierny Bogu i Jego woli. Mężczyzna pokornie prosił Boga o koniec utrapień, mimo tego, że nie rozumiał dlaczego tego doświadcza.

               Drugie czytanie, które dziś słyszymy przedstawia nam postać św. Pawła. Przyjął on wolę głoszenia Ewangelii nie ze względu na samego siebie, lecz ze względu na innych ludzi.

               Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Jezusa, który uleczał wszystkich, których Mu przynoszono.

               Jezus, po wyjściu z synagogi udał się do domu Szymona i Andrzeja, gdzie uzdrowił teściową Szymona. Dokonał tego na prośbę innych, a nie jej samej. Kobieta natychmiast odzyskała sprawność i zaczęła im służyć.

               Ewangelia mówi, że całe miasto stało u drzwi domu, gdzie Jezus przebywał. Słyszymy również, że uzdrowił wielu. Byli jednak i tacy, którzy tej łaski nie doświadczyli, bo kiedy Go szukali, On zdecydował się iść dalej.

               Niełatwo jest nam przyjąć wolę Bożą, gdy jest ona całkowicie odmienna od naszych oczekiwań, pragnień. Nie łatwo jest ją przyjąć, gdy wiąże się z cierpieniem czy akceptacją trudności. Brak naszej wewnętrznej zgody na nią prowadzi nas do coraz większej rozpaczy, a w dalszej perspektywie czasowej do odejścia od Boga.

               Warto jednak jest przyjąć Bożą wolę, mimo tego, że wiąże się z cierpieniem, bólem i innymi nieszczęściami. Warto uwierzyć Bogu, że wszystko ma dla twojego życia znaczenie. Warto uwierzyć, że Bóg kocha cię i chce dla ciebie jak najlepiej, że pomoże znieść ci wszelkie przeciwności. Jeśli takie będzie twoje myślenie, jeśli przyjmiesz Jego wolę doznasz uświęcenia i zbliżysz się do Boga.

               Apostołowie donoszą Jezusowi kolejnego dnia rano, że wszyscy Go szukają. Być może są to ci, których wcześniej nie uzdrowił. Być może wciąż mają nadzieję, że zrobi to teraz. Jezus jednak zwraca uwagę na to co jest jego misją - nauczanie. Znaki nie są głównym jej celem, one tylko jej towarzyszą.

               Dzisiejszy świat naznaczony jest chorobami, wypadkami, tragicznymi zdarzeniami i innymi nieszczęściami losowymi, przed którymi nawet wiara nie zdoła nas uchronić. Wiara jednak jest nam bardzo potrzebna. To właśnie ona jest światłem, które pozwala nam przetrwać ciemności nieszczęść i niepowodzeń. Jako chrześcijanie, świadomi rozmiarów ludzkiego bólu i rozpaczy, powinniśmy stawać się szafarzami owego światła i nadziei, które podnoszą złamanych na duchu.

               Święty Marek poprzez czytaną dziś Ewangelię wspomina również miejsce pustynne, na którym modlił się Jezus. W dzisiejszym świecie takim miejscem jest kościół, w którym wszyscy się gromadzimy. To właśnie w kościele możemy odpocząć od codziennych trosk i zmartwień oraz wsłuchać się w Słowo, które pochodzi z ust Bożych.

               Zastanów się dziś, jaka jest twoja intencja, gdy modlisz się o uzdrowienie dla kogoś? Przemyśl również, czy nie skupiasz się bardziej na znakach niż na nauczaniu Chrystusa.

               Poproś dziś Ducha Świętego - Moc Sprawczą, by pomógł ci naśladować Jezusa w działaniu i modlitwie. Poproś również, aby pomógł ci znaleźć czas na modlitwę w ciszy i odosobnieniu.

OSTATNIE WPISY


 • XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  piątek, 21, wrzesień 2018 15:55
 • XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  czwartek, 13, wrzesień 2018 22:44
 • XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  czwartek, 06, wrzesień 2018 17:34
 • PODZIĘKOWANIE 2018

  środa, 05, wrzesień 2018 20:26
 • XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  czwartek, 30, sierpień 2018 22:27
 • NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ 2018

  czwartek, 23, sierpień 2018 13:10
 • XX NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  sobota, 18, sierpień 2018 16:56
 • TRAGICZNY WYPADEK W ŁĘCE 2018

  poniedziałek, 13, sierpień 2018 08:50
 • XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  piątek, 03, sierpień 2018 12:56
 • XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  czwartek, 02, sierpień 2018 11:59
 • XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  sobota, 28, lipiec 2018 17:38
 • XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

  sobota, 21, lipiec 2018 20:17