.:: Parafia w Lipnicy Wielkiej pw. Nawiedzenia NMP ::.

Rotator banerów

AKTUALNOŚCI


Różaniec Święty

Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

Nabożeństwa

OFERTA

5 NIEDZIELA ZWYKŁA
4.02.2018

«Z nastaniem wieczora (...) całe miasto zebrało się u drzwi» [Mk 1,32a.33]

5 NIEDZIELA ZWYKLADzisiejsza Liturgia Słowa ukazuje nam trzy obrazy. Przedstawia nam pokornego Hioba, św. Pawła Apostoła głoszącego Ewangelię oraz Jezusa Chrystusa, który przyszedł na świat, aby pełnić misję zbawczą.               Czytane dziś pierwsze czytanie ukazuje nam postać Hioba, który stracił wszystko, a i tak pozostał wierny Bogu i Jego woli. Mężczyzna pokornie prosił Boga o koniec utrapień, mimo tego, że nie rozumiał dlaczego tego doświadcza.

               Drugie czytanie, które dziś słyszymy przedstawia nam postać św. Pawła. Przyjął on wolę głoszenia Ewangelii nie ze względu na samego siebie, lecz ze względu na innych ludzi.

               Ewangelia dzisiejszej niedzieli ukazuje Jezusa, który uleczał wszystkich, których Mu przynoszono.

               Jezus, po wyjściu z synagogi udał się do domu Szymona i Andrzeja, gdzie uzdrowił teściową Szymona. Dokonał tego na prośbę innych, a nie jej samej. Kobieta natychmiast odzyskała sprawność i zaczęła im służyć.

               Ewangelia mówi, że całe miasto stało u drzwi domu, gdzie Jezus przebywał. Słyszymy również, że uzdrowił wielu. Byli jednak i tacy, którzy tej łaski nie doświadczyli, bo kiedy Go szukali, On zdecydował się iść dalej.

               Niełatwo jest nam przyjąć wolę Bożą, gdy jest ona całkowicie odmienna od naszych oczekiwań, pragnień. Nie łatwo jest ją przyjąć, gdy wiąże się z cierpieniem czy akceptacją trudności. Brak naszej wewnętrznej zgody na nią prowadzi nas do coraz większej rozpaczy, a w dalszej perspektywie czasowej do odejścia od Boga.

               Warto jednak jest przyjąć Bożą wolę, mimo tego, że wiąże się z cierpieniem, bólem i innymi nieszczęściami. Warto uwierzyć Bogu, że wszystko ma dla twojego życia znaczenie. Warto uwierzyć, że Bóg kocha cię i chce dla ciebie jak najlepiej, że pomoże znieść ci wszelkie przeciwności. Jeśli takie będzie twoje myślenie, jeśli przyjmiesz Jego wolę doznasz uświęcenia i zbliżysz się do Boga.

               Apostołowie donoszą Jezusowi kolejnego dnia rano, że wszyscy Go szukają. Być może są to ci, których wcześniej nie uzdrowił. Być może wciąż mają nadzieję, że zrobi to teraz. Jezus jednak zwraca uwagę na to co jest jego misją - nauczanie. Znaki nie są głównym jej celem, one tylko jej towarzyszą.

               Dzisiejszy świat naznaczony jest chorobami, wypadkami, tragicznymi zdarzeniami i innymi nieszczęściami losowymi, przed którymi nawet wiara nie zdoła nas uchronić. Wiara jednak jest nam bardzo potrzebna. To właśnie ona jest światłem, które pozwala nam przetrwać ciemności nieszczęść i niepowodzeń. Jako chrześcijanie, świadomi rozmiarów ludzkiego bólu i rozpaczy, powinniśmy stawać się szafarzami owego światła i nadziei, które podnoszą złamanych na duchu.

               Święty Marek poprzez czytaną dziś Ewangelię wspomina również miejsce pustynne, na którym modlił się Jezus. W dzisiejszym świecie takim miejscem jest kościół, w którym wszyscy się gromadzimy. To właśnie w kościele możemy odpocząć od codziennych trosk i zmartwień oraz wsłuchać się w Słowo, które pochodzi z ust Bożych.

               Zastanów się dziś, jaka jest twoja intencja, gdy modlisz się o uzdrowienie dla kogoś? Przemyśl również, czy nie skupiasz się bardziej na znakach niż na nauczaniu Chrystusa.

               Poproś dziś Ducha Świętego - Moc Sprawczą, by pomógł ci naśladować Jezusa w działaniu i modlitwie. Poproś również, aby pomógł ci znaleźć czas na modlitwę w ciszy i odosobnieniu.

OSTATNIE WPISY


 • IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2018

  sobota, 21, kwiecień 2018 20:42
 • III NIEDZIELA WIELKANOCNA 2018

  sobota, 14, kwiecień 2018 20:30
 • II NIEDZIELA WIELKANOCNA 2018

  piątek, 06, kwiecień 2018 22:28
 • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 2018

  sobota, 31, marzec 2018 14:17
 • WIELKANOC 2018

  sobota, 31, marzec 2018 13:16
 • REZUREKCJA 2018

  sobota, 31, marzec 2018 12:56
 • WIELKA SOBOTA 2018

  sobota, 31, marzec 2018 12:16
 • WIELKI PIĄTEK 2018

  piątek, 30, marzec 2018 15:03
 • UKRZYŻOWANIE

  piątek, 30, marzec 2018 15:00
 • WIELKI CZWARTEK 2018

  czwartek, 29, marzec 2018 12:15
 • KONKURS PALM 2018

  niedziela, 25, marzec 2018 18:03
 • NIEDZIELA PALMOWA 2018

  sobota, 24, marzec 2018 20:18

Zmartwychwstały Jezus